Lovosice - brána do Českého středohoří


Úvodem

Lovosice se nachází v malebné labské rovině na levém břehu Labe, na samém úpatí Českého středohoří. Město je proslulé svou protáhlou dispozicí, která dala vzniknout úsloví "dlouhý jako Lovosice". Hlavní dominanty města tvoří budovy současné i bývalé secesní radnice postavené v roce 1907, renesanční zámek z 2. poloviny 16. století, Pfannschmidtova vila a barokní kostel sv. Václava. 

Díky své poloze je město ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí - do krajiny vyhaslých sopek. Přirozenou dominantou města je hora Lovoš, na jejíž vrchol vede naučná stezka. Mezi další vyhledávané turistické cíle patří Oparenské údolí, kterým vede cyklostezka Most-Doksy, či nejvyšší hora Českého středohoří Milešovka, na jejímž vrcholu je od roku 1905 meteorologická observatoř. V okolí Lovosic také naleznete řadu hradů, zámků a zřícenin. 

Po celý rok se v Lovosicích koná celá řada kulturních, sportovních a společenských akcí - koncerty, festivaly, letní kino, poutě a slavnosti. Nachází se zde také jeden z nejrozsáhlejších sportovních areálů. Neváhejte tak a přijeďte do Lovosic. Vydejte se prozkoumat tajemné hrady a zříceniny Českého středohoří a nechte se okouzlit těmi nejkrásnějšími výhledy na naši zem.