Královna Českého středohoří

MILEŠOVKA

PROČ NA MILEŠOVKU?

Při návštěvě Českého středohoří rozhodně nesmíte opomenout navštívit královnu tohoto kraje, kterou je po právu nazývána hora Milešovka (836,5 m). Výstup na vrchol patří mezi ty náročnější, odměněni však budete velkolepě. Čeká na vás jeden z nejúchvatnějších výhledů. Sám velký Alexander von Humbold (německý cestovatel a přírodovědec) jej označil za třetí nejkrásnější na světě. Výhledem byl natolik nadšen, že výstup na vrchol pak každoročně opakoval. Na vrcholu je zřízena unikátní meteorologická stanice s rozhlednou, která je přístupná veřejnosti. Síly po výstupu můžete opět nabrat v malém útulném bufetu, nebo v nové restauraci, která vám nabídne panoramatický pohled na krajinu přímo od stolu.   

KUDY K NÁM?

Jste zdaleka a jedete autem?

Máte dvě možnosti. Svůj vůz můžete zaparkovat na velkém parkovišti v obci Bílka. Po červené trase je to pak zhruba 2,5 km na vrchol. Nebo zaparkujte v obci Milešov u fotbalového hřiště. Opět červená stezka (3 km) v Vás dovede až na vrchol.
Jste zdaleka a jedete hromadnou dopravou?
Dojeďte do Lovosic. Ty jsou pro podobné výlety v Českém středohoří ideálním výchozím bodem. Autobusem se pak dostanete do obce Milešov a po červené stezce je to cca 3,5 km na vrchol. Na informačním centru v Lovosicích Vám cestu přesně naplánují dle Vašich představ. JÍZDNÍ ŘÁD ZDE

PRAKTICKÉ INFORMACE

viz web www.horamilesovka.cz

ONLINE KAMERA

Máte obavy, že na vrhoclu panuje špatné počasí? Mrkněte na online kameru a sami uvidíte... KLIK ZDE

  • NAŠE TIPY A RADY
  • Počasí na Milešovce, to je skutečný extrém v rámci České republiky. Bezvětří zde trvá pouze cca 8 dní v roce. Nepodceňte tak vhodné oblečení, i teplota je zde pocitově znatelně nižší. 
  • Výhled patří skutečně k těm nejúžasnějším, ovšem pozor! Výhled Vám mohou pokazit často se vyskytující mlhy (až 2/3 v roce). Výlet si tak pečlivě naplánujte, ohlídejte si předpověď počasí a před výjezdem mrkněte na online kameru.