proč na výlet do Lovosic?

Prožijte léto v Lovosicích. Půvabném městu s přírodou na dosah ruky

Víte kam jet na prodloužený víkend nebo s rodinou na dovolenou? Tak to rozhodně zamiřte do malebného koutu na severu Čech, do Lovosic. Půvabného města, které leží na levém břehu Labe, v malebné labské rovině. Objevíte tady nejenom krásy přírody Českého středohoří, ale i architektonické poklady nebo zajímavosti spojené s dlouholetou průmyslovou tradicí.

Lovosice jsou také skvělým startovním místem turistických výšlapů a výletů do Českého středohoří. Můžete odsud podnikat pro výlety také do celého labského údolí. Vydejte se například na blízkou horu Lovoš, která tvoří přirozenou dominantu Lovosic, procházejte Oparenským údolím s hradem, objevte vrch Boreč, Košťál a o něco dále nejvyšší horu Českého středohoří Milešovku. Na jejím vrcholu se nachází meteorologická observatoř s vyhlídkovou věží, odkud je jeden z nejkrásnějších výhledů v Evropě. A to není zdaleka vše. Nedaleko Lovosic se tyčí skalnaté svahy kaňonovitého údolí řeky Labe zvané Porta Bohemica - Brána Čech - tu můžete dokonce projet třeba lodí.

Pro sportovní nadšence mají v Losovicích k dispozici sportovní areál, jehož součástí je také krytý plavecký bazén, zimní stadion, tenisové kurty, sportovní haly, atletický a fotbalový stadion. Zejména pro letní aktivity slouží také lesopark "Osmička". V prostoru lesoparku "Osmička" se můžete proběhnout nebo projet na drahách pro běžce a in-line bruslaře. Vybrat si můžete okruh 500 m a 1 km. Lokalita "Osmička" není určena jenom pro sportovní aktivity, je také vhodná k romantickým procházkám a relaxaci v blízkosti řeky. Přes Labe se lze nechat převézt lovosickým přívozem k Píšťanskému jezeru (Žernoseckému jezeru), které slouží k rekreaci a sportu. U přívozu můžete shlédnout nově opravenou budovu bývalé Labské restaurace (dnešní Café Zámeček), kterou nechal v roce 1865 vystavět Jan Schwarzenberg.

A aby vaše dovolená byla naplněna programem skutečně vrchovatě, pořádají Lovosičtí celou řadu kulturní a společenských akcí. V červnu můžete zajít na Hašmar country Lovosice, červenec patří Filmovému létu v lesoparku "Osmička" a festivalu Altros Rockfest, srpen je ve znamení Valdštejnských slavností či multikulturního festivalu Žafest a léto zakončuje velká Svatováclavská pouť.